Sizin Görmeniz,
Bizim Tutkumuz!

katarakt detay

Göz İçi Lens Nedir?

Yaşlandıkça, katarakt, presbiyopi ve gözün doğal lensini etkileyen diğer bozukluklar gibi durumları içeren geniş bir terim olan lens disfonksiyonu ortaya çıkar. Lens şeffaflığını veya esnekliğini kaybettiğinde, görme bozulur ve bulanık görme, odaklanma güçlüğü ve bazen yakın bazen de uzak görüşle birlikte uzak görüşte bozulma gibi semptomlara neden olur.

Randevu Oluştur
person_outline
Fill out this field
call
Fill out this field
mail_outline
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Select an option

Göz içi lens İmplantasyonu

Katarakt gelişmesiyle etkilenen bulanıklaşmış lensin çıkarılmasını ve yapay bir göz içi lensi ile yer değiştirilmesini içerir. Fako yöntemi ile dikişsiz olarak yapılan ameliyatta, Modern göz içi lensler monofokal, multifokal ve torik lensler de dahil olmak üzere çeşitli tiplerde olup hastanın görsel ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek cerrahi plan yapılabilir.  Katarakt ameliyatı ve birlikte göz içi mercek yerleştirilmesi, sadece netliği geri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda gözlük veya kontakt lenslere olan bağımlılıktan da kurtarır.
karakt banner mini
lens konfor

Presbiyopi (Yakın görüş) için Multifokal Göziçi lensler

Presbiyopi ile mücadele eden bireyler, farklı mesafelerde net görüş sağlamak için tasarlanmış multifokal göziçi lenslerden faydalanabilirler. Bu lensler birden fazla odak noktası içerir ve okuma gözlüğüne ihtiyaç duymadan yakın ve uzak görüşün iyileştirilmesine olanak tanır.

İleri Teknoloji Lensler

Göziçi lens tasarımındaki teknolojik gelişmeler, torik ve genişletilmiş odak derinliği (EDOF) lensleri gibi birinci sınıf lenslerin geliştirilmesine yol açmıştır. Torik lensler astigmatizmayı düzeltirken, genişletilmiş derinliği olan lensler çeşitli mesafelerde görüşü iyileştirerek hastalara daha geniş bir görme keskinliği yelpazesi sunar.
ileri teknoloji lensler

Göz İçi Lens İmplantasyonu: Fako Ameliyatı

Fako ameliyat yöntemi, başta katarakt olmak üzere çeşitli göz lens rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan yaygın ve oldukça başarılı bir prosedürdür.

Ameliyat Öncesi Değerlendirme:
Ameliyattan önce, hastanın mesleği, sosyal hayatı, nasıl bir lens tipine ihtiyacı olduğunu, göz sağlığını değerlendirmek ve belirlemek için kapsamlı bir muayene yapılır. Doğru göz içi lens seçimi ve yerleştirilmesini sağlamak için kornea ve göz uzunluğu dahil olmak üzere gözün ölçümleri alınır.

01

Anestezi

GİL implantasyonu ameliyatı genellikle lokal anestezi yani damla anestezisi altında ayakta yapılan bir işlemdir, hastanın hastanede yatmasına gerek kalmaz.  Bu, hastanın uyanık olduğu ancak ameliyat sırasında ağrı hissetmeyeceği anlamına gelir. Bazı durumlarda, hastanın rahatlamasına yardımcı olmak için intravenöz sedasyon sağlanabilir.

02

Korneal Kesi

Korneada veya gözün saydam ön kısmında mm lik çok minik bir kesi yapılır. Son yıllarda birçok cerrah, gözdeki travmayı en aza indirmek ve daha hızlı iyileşmeyi kolaylaştırmak için mikro insizyonlar veya şeffaf kornea insizyonları olarak bilinen daha küçük insizyonlar kullanmayı tercih etmektedir.
03

Fakoemülsifikasyon

Fakoemülsifikasyon, kataraktı veya bulanık lensi parçalamak ve emülsifiye etmek için yaygın olarak kullanılan tekniktir. Göze minik 1-2 mm lik bir aletle girilerek, almak istediğimiz doğal lensimizi küçük parçalara ayıran ultrason dalgaları yayılır. Emülsifiye olmuş parçalar daha sonra gözün dışına emilir.
04

GİL Yerleştirme

Doğal lens çıkarıldıktan sonra, yapay göz içi lensi aynı küçük kesiden yerleştirilir. GİL, lens kapsülü içine dikkatlice yerleştirilir ve dikiş gerektirmeden güvenli bir şekilde yerinde kalır.

05

Yara Kapatma

Birçok vakada kesi kendiliğinden kapanır ve dikiş gerektirmez. Korneanın doğal esnekliği kendi kendine iyileşmesine yardımcı olur.

06

İyileşme

Hastalar ameliyattan kısa bir süre sonra izlenir ve çoğu aynı gün eve gidebilir. Görme başlangıçta bulanık olabilir, ancak göz iyileştikçe düzelir.

Göz İçi Lens Çeşitleri

Monofokal GİL (Tek Odaklı)

monofokal mercek nedir

Uzak görmeyi düzeltirken aynı anda yakın görmeyi ve mevcut astigmatı düzeltmezler.  Monofokal lensler en basit, temel göz içi lens türüdür. Tipik olarak yakın veya uzak olmak üzere tek bir odak noktasında net görüş sağlarlar.

Multifokal GİL (Çok Odaklı)

multifokal mercek nedir

Tanım:Multifokal lensler birden fazla odak noktasına sahiptir ve hastaların farklı mesafelerde (örn. yakın, orta ve uzak) net görmelerini sağlar.

Torik GİL

toric gil nedir
Torik lensler, kornea veya lensin düzensiz bir şekle sahip olduğu ve bulanık veya bozuk görmeye yol açan yaygın bir durum olan astigmatizmayı düzeltmek için tasarlanmıştır.  Torik GİL’ler özellikle astigmat hastaları için faydalıdır, daha net görüş sağlar ve ameliyat sonrası gözlük ihtiyacını azaltır.

Neden Aylin Kılıç? 

Göz Cerrahisinde
İsviçre Yaklaşımı

turkey swiss flag

Aylin Kılıç, İsviçre inovasyonunun hassasiyeti ve kalitesi ile Türk misafirperverliğinin sıcaklığını ve cömertliğini göz sağlığı dünyasına taşıyor. Yenilikçi yaklaşımları, olağanüstü müşteri müşteri hizmetleri ve İsviçre hassasiyeti ile Türk misafirperverliğinin farklı bir karışımıyla dünyanın dört bir yanındaki bireylerin yaşamlarını iyileştirmeye devam ediyor.

star

Yüksek Kalite Tedavi

Tüm tedavilerimiz, mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknoloji ve süreçleri kullanan, yüksek eğitimli ve deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilir.

folder_special

Kişiselleştirilmiş Hizmet

Bilgili ve güler yüzlü personelimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre mükemmel görüş düzeltme çözümünü bulmalarını sağlamak için her zaman soruları yanıtlamaya ve uzman tavsiyesi sağlamaya hazırdır.

payments

Uygun Fiyat

Swiss Vision Group’ta herkesin yüksek kaliteli görme düzeltme hizmetlerine erişimi hak ettiğine inanıyoruz, bu nedenle uygun fiyatlarla çeşitli tedaviler sunuyoruz.

support_agent

Bakım Sonrası Hizmet

Sadece programlarla yetinmiyoruz, size uzun vadeli destek vermek için buradayız. Kapsamlı bakım sonrası programımız, uzun vadeli güvenlik ve optimum performans sonuçları sağlayarak göz bakımını en üst düzeyde korumanıza yardımcı olacaktır.

Bana Ulaşın

Hastalığınız, tedavi yöntemlerim ve merak ettiğiniz diğer tüm konular için benimle iletişime geçebilirsiniz.