Sizin Görmeniz,
Bizim Tutkumuz!

LipiFlow kimler icin uygulanabilir 5

Göz kuruluğu; gözlerde yanma ya da batma, aşırı sulanma, kaşıntı ve kızarık bir görüntü oluşumu gibi çeşitli semptomlarla kendisini gösteren rahatsız edici bir göz hastalığıdır. Belki hastanın görüşü direkt olarak bozulmaz ama kuruluğa bağlı olarak hayat kalitesi giderek düşer ve rahatsızlık hissi artar.

İşte LipiFlow göz kuruluna karşı geliştirilmiş olan etkili yöntemlerden birisidir. Tedavi, göz kuruluğuna neden olan etkenlerin ortadan kaldırılmasını amaç edinir ve prosedürde de buna göre bir uygulama vardır.

LipiFlow Nedir?

Tedavinin ne olduğu konusunda detaylara inmeden önce, kuru göz konusundan bahsetmemiz gerekiyor.

Kurun gözün ana nedenlerinden biri meibomian bezlerinin tıkanmasıdır. Meibomian bezleri, göz yaşının kalitesini arttırmak için gerekli olan lipid yağ bileşeni üretir ve gözyaşının istenen kaliteyi korumasını sağlar.

Meibomian bezlerinin tıkanması ya da çapaklanması ise lipid yağ bileşeninin üretiminde sorun oluşmasına ve gözyaşının aşırı buharlaşmasına neden olur.

LipiFlow tedavisi ise tıkanan meibomian bezlerini tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. LipiFlow tedavisinde, göz kapaklarına ısı ve hafif basınç uygulanarak, meibomian bezlerindeki tıkanıklıkların giderilmesi sağlanır. Bunun için termal titreşim teknolojisi kullanılır.

Randevu Oluştur
person_outline
Fill out this field
call
Fill out this field
mail_outline
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Select an option

LipiFlow Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer göz ameliyatı

1. Adım: Konsültasyon yapılır ve bunun sonucunda gözün durumu değerlendirilir. Hastanın tedaviye uygunluk durumunu da bu aşamada belirleriz.

LipiFlow 7

2. Adım: FDA onaylı LipiFlow cihazı gözlere yerleştirilir ve termal titreşim teknolojisi kullanılarak, meibomian bezlerinin açılması sağlanır.

LipiFlow 8

3. Adım: İşlem göz başına 12 dakika kadar sürer ve bu süreçte göze hafif ısı ve basınç darbeleri uygulanır.

LipiFlow Nasıl Artılar Sunar?

Doğrudan Hedef Odaklı Tedavi

LipiFlow, göz damlalarının oluşturduğu geçici etkiden farklı olarak meibomian bezlerindeki tıkanıklığa odaklanır. Doğrudan hedef odaklı bir tedavidir.

İnvaziv Olmayan Bir Tedavi

Non-invaziv olan tedavide neredeyse göze hiç temas edilmez.

Uzun Süren Rahatlama Etkisi

İlk seans sonrasında, kuru göz etkileri ortadan kalmaya başlar. Hastalar gözlerindeki rahatlatmayı hissetmeye başlar.

Kısa Sürede Tedavi Tamamlanır

Ortalama 12 dakika süren bir tedavidir. Kısa süre içerisinde operasyon tamamlanır ve rahatlama etkisi hissedilir.

LipiFlow Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

LipiFlow GIF

LipiFlow Tekrar Tekrar Uygulanabilir mi?

Tedavi, etkili ve hızlı sonuç veren bir tedavidir. Tekrar uygulanması da mümkündür. Hatta doktorun belirlediği aralıklarda tedavinin tekrar edilmesi önemlidir. Bunu dişlerde oluşan tartar olarak görebilirsiniz. Nasıl ki dişlerde oluşan tartar belli aralıklarla temizleniyorsa, meibomian bezlerinde yer alan tıkanıklarında zaman zaman temizlenmesi gerekir. Bunun için de LipiFlow tekrar uygulanabilir.

LipiFlow Yan Etki Yaratır mı?

Tedavinin uygulanmasının ardından, kısa süreli olan farklı komplikasyonlarla karşı karşıya kalınabilir. Gözlerde kaşıntı, hafif yanma ve kızarıklık hissi oluşabilir ama bu çoğu zaman kısa sürede geçici olan etkilerdir. Yan etkiler bir yana hasta kısa süre içerisinde rahatlama etkisini hisseder.

LipiFlow 6
Lazer göz ameliyatı

Tedavi Herkese Uygulanır mı?

Genel olarak değerlendirildiği zaman, tedavi herkese uygulanabilir. Fakat burada bazı sınırlamalar var. 3 aylık süreçte göz kapağı ameliyatı olan ya da aktif kapak enfeksiyonu olan hastalarda tedavi uygulanmaz. Ayrıca hastanın meibomian bezlerinde kalıcı bir hasar varsa, yine tedavi önerilmez.

Sonuç olarak;

LipiFlow, kuru göz semptomlarını hafifletmek ve hastaların yaşam kalitesini arttırmak için güvenilir ve etkili bir seçenek sunar. Tedavi süreci, hastanın durumuna göre doktor tarafından belirlenen aralıklarla tekrarlanabilir ve böylece uzun vadede göz sağlığının korunmasına katkı sağlar.

Neden Aylin Kılıç? 

Göz Cerrahisinde
İsviçre Yaklaşımı

turkey swiss flag

Aylin Kılıç, İsviçre inovasyonunun hassasiyeti ve kalitesi ile Türk misafirperverliğinin sıcaklığını ve cömertliğini göz sağlığı dünyasına taşıyor. Yenilikçi yaklaşımları, olağanüstü müşteri müşteri hizmetleri ve İsviçre hassasiyeti ile Türk misafirperverliğinin farklı bir karışımıyla dünyanın dört bir yanındaki bireylerin yaşamlarını iyileştirmeye devam ediyor.

star

Yüksek Kalite Tedavi

Tüm tedavilerimiz, mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknoloji ve süreçleri kullanan, yüksek eğitimli ve deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilir.

folder_special

Kişiselleştirilmiş Hizmet

Bilgili ve güler yüzlü personelimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre mükemmel görüş düzeltme çözümünü bulmalarını sağlamak için her zaman soruları yanıtlamaya ve uzman tavsiyesi sağlamaya hazırdır.

payments

Uygun Fiyat

Swiss Vision Group’ta herkesin yüksek kaliteli görme düzeltme hizmetlerine erişimi hak ettiğine inanıyoruz, bu nedenle uygun fiyatlarla çeşitli tedaviler sunuyoruz.

support_agent

Bakım Sonrası Hizmet

Sadece programlarla yetinmiyoruz, size uzun vadeli destek vermek için buradayız. Kapsamlı bakım sonrası programımız, uzun vadeli güvenlik ve optimum performans sonuçları sağlayarak göz bakımını en üst düzeyde korumanıza yardımcı olacaktır.

Bana Ulaşın

Hastalığınız, tedavi yöntemlerim ve merak ettiğiniz diğer tüm konular için benimle iletişime geçebilirsiniz.